AhmetCagri.com 12 yaşında!

AhmetCagri.com 12 yaşında!

Yazınla ilgilenen herkes için internette yer almak önemli çünkü yeni okurlara ulaşmanın en kolay ve en zahmetsiz yolu internetten geçiyor. Ben de 1997’den bu yana çeşitli internet sitelerinde yazılarımı insanlarla paylaşıyorum. 2006 yılından bu yana ise AhmetCagri.com’da yazılarım, şiirlerim ve denemelerim sizlerle buluşuyor.

Geçtiğimiz ay itibariyle AhmetCagri.com 11 yılı geride bıraktı ve 12. yaşına ilk adımını attı. Yani bu site yaşayan bir insan olsaydı çocukluk yaşlarından ergenlik yaşlarına geçiyor olacaktı. Bu süreç içerisinde site bana ve ziyaretçiye ne kadar faydalı oldu bu ayrı bir başlıkta incelenebilir ama bu serüvenin en azından şimdilik bitmemesini istiyorum.

Ülkemizde özellikle kişisel siteler hakkettikleri devamlılığı sağlayamıyor. Bu durumda etkili olan birçok neden bulunuyor. Kendimden bağımsız olarak durum değerlendirmem gerekirse öncelikle her alanda olduğu gibi internette de heves kırmaya meraklı bir kalabalık var. Bu kalabalık faydalandıkları bir makale için bile “teşekkür” etmeyi gereksiz bir eylem olarak görüyor. Bu da yeni içeriklerin ötelenmesine neden oluyor elbette. Kimi zaman ise verdiğiniz emeğin karşılığını alamadığınızı ve sitenizin “faydasız” bir hobi olmaktan öteye geçemeyeceğini düşünebilirsiniz. Bu konuda size bir önerim olmayacak çünkü haklısınız.

Dünyadaki her şeyi olduğu gibi kişisel bir internet sitesini de yaşatan tek şey umuttur. Başkalarının kurduğu tüm hayalleri gerçekleştirip kendi hayallerini yarıda bırakmış biri olarak benim için AhmetCagri.com ‘un anlamı büyük. Bir gün o hayal ettiğim konuma ulaşınca bana lazım olacağını düşündüğüm için bu siteyi de yaşatmaya devam ediyorum ve bu sitenin varlığı bana hala gerçekleştirilmeyi bekleyen hedeflerim olduğunu hatırlatıyor. Yani benim için endişelenen dostlarım -kaldılarsa- umudumun asla bitmediğini ve yeniden alev almak için sadece bir kıvılcım beklediğini bilsinler ve içlerini ferah tutsunlar.

Sevgiyle, muhabbetle ve umutla…

Yorumlar (3)

  1. Maşallah kardeşim, 12 yıl az bi rakam değil helal olsun. Son zamanlarda açılıp kapanan yıllık sitelere inatla ayakta kalmaya devam :)

  2. Kral. Unutulmadın.