Benim Cici Televizyonum

Benim Cici Televizyonum
1

Benim evimde televizyon asla kapanmaz. Ben uyurken bile mutlaka açıktır. Televizyon izlemenin çok da boş bir etkinlik olarak sayılabileceğine inanmıyorum ben, özellikle de Türkiye gibi televizyonların çok renkli olduğu bir ülkede. Türkiye’deki hemen hemen her evdeki gibi benim de kumandamın 1 numarasında TRT 1 , 2 numarasında TRT 2 kayıtlı. Açıkçası TRT 1 i Stadyum programı hariç izlediğim söylenemez.  TRT 2’de ise Salı günleri saat 20:00’da başlayan “Okudukça” programını takip etmeye çalışıyorum. Edebiyatla ilgilenen herkesin takip etmesi gereken bir program. Gazetelerin kitap ekleri tadında, samimi ve içten.

Bir başka takip ettiğim program ise “Yaşamdan Dakikalar” Tv 8 den ilk kanalı olan ATV’ye dönüş yapan programın Hıncal Uluç,  Atilla Dorsay,  Sunay Akın ve Nebil Özgentürk gibi güçlü bir kadrosu var her hafta o hafta yaşanan kültür sanat etkinliklerini evimize kadar getiriyorlar. Pazar günü saat 11:00 ‘da magazin programlarının arasında güneş gibi doğuyor bence.

Cuma gecelerimse yıllardır “Beyaz Show” undur. Her ne kadar Beyazıt Öztürk o eski tadı vermese de alternatifsizlikten izlemeye devam ediyorum. Eskiden farklı bir tadı vardı sanki.

İzlediğim tek dizi ise “Kavak Yelleri” perşembe akşamları saat 20:00’da Kanal D’de yayınlanıyor. Bir yaz dizisi olarak başlayıp hakkettiği başarıya ulaşınca kış sezonunda da devam eden dizinin sanki sonu yaklaşıyor gibi. Çok eğlenceli ege tadında bir dizi, şiddetle tavsiye ederim.

Haberleri ise Star Tv’de “Uğur Dündar” dan alıyorum. Türkiye’de hiçkimse bundan önce bu kadar kaliteli bir haber kuşağı yaşamamıştı ve bundan sonra da yaşayamaz. Eğer bir anchorman olmak isteseydim kesinlikle idolüm Uğur Dündar olurdu.

Pazar günleri saat 20:00 olunca Cnbc-e ‘yi açmış olurum. Mutlaka izlemeye değer bir film seçmişlerdir benim için.

Bir de göz attığım ve o bölümü beğenirsem izlemeye devam ettiğim programlar var ki değinmeden edemeyeceğim Sunay Akın’ın sunduğu “Hayat Deyince” Pazartesi günleri 20:40’da , Zuhal Olcay’ın sunduğu “Mevzuhal” Perşembe günleri saat 22:00’da, Halit Kıvanç ustanın NTV’deki “Benim Yolum” Pazar günleri saat 12:00 ‘da izleyecek birşeyler aradığınızda bakmanızı tavsiye ederim.

Bu saatler haricindeyse gün boyu e2 açık kalıyor televizyonumda çünkü her an izlenilebilecek birşeyler bulunabiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Televizyonsuz ev camsiz ev gibidir :)

    eskiden bende Kavak Yellerine bakiyordum ama sIkildim o diziden. hep ayni olaylar oluyor. sana önerecegim dizi eger gülmek istiyorsan Genis Aile. tek baktigim dizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir