Dönüş

Dönüş
4

Şehr-i turuncuda son günlerim. Ne zaman başım sıkışsa, içim daralsa kendimi doğduğum topraklara atıveriyorum. Memleket hissi gerçekten çok farklı. Takvimden sayfalar yırtıldıkça daha iyi anlıyor insan bunu. Nerede duymuştum hatırlamıyorum, insanın ten rengi bile doğduğu toprakların rengine benzermiş. Gerçekten doğru. Her gün en pahalı restoranlarda yediğim salata burada annemin içine turunç sıktığı salatanın tadını vermiyor işte. Hiçbir yer burası gibi olmuyor. Anne kucağı, baba ocağı yani çocukluktan bu yana kurtulmak için elimden geleni yaptığım şeyler aslında hayatta eşi benzeri olmayan mucizelermiş.
Burada hep güzel günlerimi hatırlıyorum. Kendimi buluyorum, güç kazanıyorum. Burada savaşılacak bir şey yok. Burada nefret edilecek bir şey yok. Burası benim evim.
Ne yazık ki artık dönüp savaşmaya devam etmeliyim,”daha iyi bir yaşamın izinde…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 31 Ocak 2009

  Ben böyle birşeyi bekliyordum.

  İstanbul’dan çok buruk ayrıldın ama seninki kaçmak değil bir nevi tatil oldu.

  Düşünmeye fırsatında olmuştur yeni yapacağın projelerde nasıl bir yol izleyeceğin de.

  Herşeyin hayırlısı.

 2. Hayırlısı Buğracım düşünüyorum bir şeyler, gücümüzü göstermenin zamanı geldi de geçiyor :)

 3. sevgili kalem dostu…kendimi bildim bileli kelimelerden gebeyim…ve uğradığım her siteye cümleler doğuruyorum..ama bu site bambaşka,herşey bir başkaydı…yazmaya alışkın ellerim bu defa yazarken heyacana boğuldu..istanbulu hiç görmedim…ama istanbulun hayaliyle büyüdüm ben…benim için orası şairler kentiydi…yazmayı seven oraya uğramalıydı muhakkak…ben urfanın bir köyünde yaşıyorum ..yaşım 17…ama gözümün gördüğü her harf yaşımın rakamlarının yerlerini değiştirdi…olgunlaştım..71’indeyim…tekrardan kalemlerde birleşmek dileğiyle…kendinize yüreğinize ve kaleminize iyi bakın….kucak dolusu sevgiyle….melek

 4. Sevgili Melek,
  Güzel sözlerin ve yorumların için teşekkür ederim. Fakat ne yazık ki İstanbul hakkındaki hayallerin pek de doğru değil. İstanbul şuanki haliyle hayallerdeki şehir olarak adlandırılamaz. Bir şehri şehir yapan önce içindeki insanlardır, işte İstanbul’da en çok bunun yokluğunu yaşıyoruz, insanların… Yaşadığın şehir olan Urfa birçok yönden İstanbul’dan daha güzel, eğer bir gün kısmet olur ve burada yaşarsan bunu sen de anlayacaksın. Bana kalırsa üzerinde bulunduğun toprakların tadını çıkar, bütünleş onunla, beslesin büyütsün seni doğduğun topraklar, İstanbul dışarıdan bakınca dünyanın en güzel şehri, ona hep dışarıdan bakmalı, yeri gelince gezip tadını çıkarmalı ama o kadar. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.
  Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir