En güzel kardeş ve kardeşlik sözleri

En güzel kardeş ve kardeşlik sözleri
0

Kardeş sözleri ve kardeşlik sözleri dostluk, arkadaşlık ve sevgiyi ifade eden değerli sözlerdir. Bu sözler dostluğun ve paylaşmanın önemini bir kez daha bizlere hatırlatarak içimizi ısıtır.

Kardeşlik nedir? Kardeşlik sözleri ne anlatır?

Kardeş ebeveynler tarafından dünyaya getirilip ömür boyu can yoldaşı olan kişidir. Kardeşlik ise sadece kan bağı ile yakın olmak anlamına gelmez. Her ne kadar farklı anne-babalardan dünyaya gelseniz de yaşanılan dostluklar ve paylaşımlar sizi bir kardeş gibi yakınlaştırabilir. Hayatımız boyunca her konuda arkamızda duran ve sürekli bize destek olan can yoldaşlarımız için bugüne kadar çok sayıda güzel kardeşlik sözleri söylenmiştir. Bu sözler fedakarlığın, birlikte hareket etmenin ve de yan yana olmanın önemi anlatan en değerli ifadelerdir.

Bununla birlikte aynı ebeveynler tarafından büyütülen kelimenin ilk anlamındaki gibi kardeş olan kişiler için de çok sayıda etkileyici kardeş sözleri bulunmaktadır.

En etkili kardeş sözleri

Muhteşem bir kaynak olan www.sozler.org dan yüzlerce etkileyici kardeşlik sözüne ulaşabilirsiniz ama biz sizler için beğendiğimiz kardeş sözleri arasından bazılarını derledik.

“Ana babadan kalan en değerli mirastır kardeşlik”

“Kardeş yanınızdaysa derman giderse dert olur”

“Nefesiniz bile tükense kardeşinizdir size nefes olan”

“Kardeşinizden başka kim gözünüzden akan yaşa bile ortak olur?”

“Kardeşiniz ruhunuzu huzura kavuşturur”

“Hiç şüphe yok ki gözyaşını duyan, yakalayan, durduran kişidir kardeş”

“Ayağınız taşa takılsa bile kardeşiniz düşmenize asla izin vermez”

“Canından bile vazgeçse de birlikte yürüdüğünüz yoldan vazgeçmeyen kişidir kardeş”

Bu yazıda sizler için en duygusal ve dokunaklı kardeş sözleri arasından seçmeler yaptık. En etkili kardeşlik sözleri için siz de şimdi muhteşem bir kaynak olan www.sozler.org adresini ziyaret edebilir ve çok daha fazla sayıda tarihe geçmiş önemli cümleye tanık olabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir