Evangeline Lilly Kimdir?

Evangeline Lilly Kimdir?
0

Güzel, çarpıcı ve kışkırtıcı… 1979 yılında Kanada’da doğan Evangeline Lilly sıradışı çizgisiyle adında sıkça söz ettiriyor.

Evangeline Lilly’nin kariyer öyküsü…

Tüm dünyayı etkisi altına alan Lost dizisinde oynadığı Kate rolüyle kariyerinin zirvesine ulaşan Evangeline Lilly oyunculuk kariyerine televizyon reklamlarıyla başladı. Daha önce Freddy vs. Jason filmi ve Small Wille, Kingdom Hospital dizilerinde figürasyon olarak yer alsa da Evangeline Lilly’in ilk konuştuğu rolü Lost’taki Kate karakteri oldu. Fakat güzel oyuncunun bu rolü üstlenmesi de kolay olmadı. Dizide oynayacağı kararlaştırılmasına rağmen Kanadalı oyuncu uzun süre çalışma vizesi alamamasından dolayı az kalsın rolü bir başkasına kaptırıyordu. Neyse ki başarılı oyuncu 1 gün gecikmeli olsa da Lost’un çekimlerine katılmayı başardı.

Ünlü oyuncunun yaşadığı tek talihsizlik vize sorunu yaşaması da değil. Lilly, daha önce 8 kez araba kazası geçirmiş ve Hawaii’de 2 oyuncuyla paylaştığı evi yanmıştı. Lostla birlikte ünlü oyuncunun da adeta hayatı değişti. 2007’de Altın Küre ve Saturn Tv ödüllerine aday olan Evangeline Lilly daha sonra Afterwards, The Hurt Locker, Real Steel filmlerinde rol aldı. Başarılı oyuncu son olarak da Hobbit: Smaug’un Çorak Topraklari filminde Tauriel rolüyle karşımıza çıktı. Evangeline Lilly’nin, Hobbit serisinin bir sonraki filminde de rol alması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir