Kişisel Gelişim Filmleri – En İyi 15 Öneri

Kişisel Gelişim Filmleri – En İyi 15 Öneri
0

Kişisel gelişim filmleri kendinizi dinamik tutmanızı sağlayarak harekete geçmenize yardımcı olan araçlardır. Ruhsal olarak kendimizi güçsüz hissettiğimiz anlarda bir tetikleyiciye ihtiyaç duyulur. Bu noktada bir kitap, şarkı, film gibi farklı unsurlarda şahit olduğunuz bir söz, hareket sizi olduğunuz yerden kaldırmaya yetebilir. Doğru liste ile kişisel gelişim filmi izlemeniz zamanınızı iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.

Kişisel Gelişim Filmi Önerileri

Sizi en çok harekete geçireceğini düşündüğümüz 15 kişisel gelişim filmi önerisi hazırladık. Sizlerin de önerisi bulunuyorsa ya da bu filmlerden hangilerini izlediyseniz yorum kısmına belirtmeniz bizi mutlu edecektir.

kişisel gelişim filmleri mr nobody

 1. Mr. Nobody

Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Mr. Nobody filmi; Jaco Van Dormael yönetmenliğinde çekilir. Annesi ile babası ayrılmak üzere olan bir çocuğun tren istasyonunda kimi seçeceği konusunda tercih yapması beklenir. Olasılıklar döngüsü içerisinde çocuğun seçim yapması beklenir. Jared Leto, Sarah Polley, Diane Kruger gibi isimlerin yer aldığı kadrosuyla film, 2009 yılında vizyona girer.

Filmin IMDB sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

kişisel gelişim filmi hidden figures

 1. Hidden Figures

2017 yapımlı Hidden Figures filmi; 3 siyahi kökenli kadının NASA’da önemli işlerde görev almaları üzerine kurgulanır. Yönetmenliğini Theodore yaparken; Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monae oyuncu kadrosu arasında yer alır. Drama, biyografi kategorilerinde yer alan film severek izlenen kişisel gelişim filmleri arasında yer alır. 2 saat 7 dakika süren ve Türkçeye Gizli Sayılar adıyla çevrilen filmin IMDB sayfasını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

hayat güzeldir

 1. La Vita e Bella

La Vita e Bella, yapımı 1997 yılına dayanan İtalyan drama filmidir. Türkiye’de “Hayat Güzeldir” adıyla bilinmektedir. Henüz izlemediyseniz bu sizin için büyük bir eksikliktir ve muhtemelen hayatınızın en iyi filmlerinden birini kaçırıyorsunuz demektir.

Tonino Delli Colli’nin görüntü yönetmenliğini yaptığı bu filmin konusu İkinci Dünya Savaşı dönemlerinde yaşanan Nazi Almanya’sı üzerine kurgulanır. Bir babanın oğluna savaşı hissettirmemek adına yaşanan her şeyi bir oyun gibi göstermesi filmin ana konusudur. Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giorgio Cantarini oyuncu kadrosunda yer alan önemli isimlerdendir.

Filmin fragmanını izlediğinizde merakınız daha da artacaktır.

 1. Forrest Gump

Forrest Gump filminin konusu; zihinsel bozukluğa sahip olan ve Tom Hanks trafından canlandırılan Forrest Gump karakterinin hikayesi üzerine kurgulanır. Bu karakterin IQ’su normalin altında olsa da atletik yönden inanılmaz becerileri bulunmaktadır ve bir gün aşk onun da kapısını çalar.

Robert Zemeckis yönetmenliğinde çekilen film, 1994 yapım yılına sahiptir. Kategorisi; dram, komedi, epik, romantik dalında yer alır.

minimalizm

 1. Minimalizm

Minimalizm filmi 2016 yapımlıdır. Matt D’Avella yönetmenliğinde çekilen film, maddi odaklı tüketim anlayışının kimseye kalıcı bir yararı olmayacağı fikri üzerinde durur. Oldukça ses getiren belgeseller arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Bazı minimalist kesimler tarafından eleştirilse de belgeseli başarılı bulanların sayısı da az değildir.

 1. Sil Baştan

2004 yapımlı Sil Baştan filminin konusu; ilişkisi kötüye giden bir çifti ele alır. Ayrılık sonrası birbirlerinin hafızalarından silinmek isteyen ikili tıbbi bir prosedürden geçirilir. Michel Gondri yönetmenliğindeki film, bilimkurgu, dram, komedi kategorilerinde sıralanır.

Brittany Maraton Koşar

 1. Kişisel Gelişim Filmleri: Brittany Maraton Koşar

Gerçek hayat hikayesinden uyarlanan Brittany Maraton Koşar filmi 2019 yapımlıdır. Kilo problemi olan Brittany 20’li yaşlarında bir genç kızdır. Sağlık problemlerinin önüne geçmek için kilo vermesi  gereken genç kızın spor salonuna başlaması için olaylar gelişir. Paul Downs Colaizzo yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Jillian Bell, Micah Stock, Lil Rel Howery gibi önemli isimler yer alır.

kişisel gelişim filmleri - The Imitation Game

 1. The Imitation Game

2014 yapımlı Enigma filiminin kategorisi savaş dram alanında yer alır. 2014 yapımlı filimin yönetmen koltuğunda Morten Tyldum yer alır. En iyi uyarlama senaryo Oscar ödülü alan filim, İkinci Dünya Savaşı Nazi Almanya’sını konu alır. Alan Turing’in hayatına odaklanan film Enigma isimli makinenin şifrelerinin kırılma çalışmaları üzerine devam eder.

thumbnail
Önerilen Yazı
Mutlaka İzlemeniz Gereken Mafya Filmleri

Into The Wild

 1. Into The Wild

2007 yapımlı Into The Wild filminin konusu; tüm sosyal yaşamını ve parasını bırakarak doğa yolculuğuna çıkan Chris McCandless’in maceralarını ele alır. Macera, biyagrofi ve dram kategorilerinde yer alan filmin süresi 2 saat 28 dakikadır ve severek izlenen kişisel gelişim filmi listelerinde yer alır. Emile Hirsch, Marcia Gay Harden ve William Hurt’un başrollerini paylaştığı filmin yönetmeni Sean Penn’dir.

kazanma sanati

 1. Moneyball

2 saat 13 dakika uzunluğunda olan Moneyball filminin kategorisi biyografi, spor ve dram gruplarına ayrılır. Ülkemizde “Kazanma Sanatı” adıyla da bilinmektedir.

Billy Beane’nin beyzbol takımında yaptığı stratejik hamleleri konu alan filimin başrolünde Brad Pitt, Philip Seymour, Jonah Hill gibi başarılı oyuncular yer alır.

umudunu kaybetme

 1. Kişisel Gelişim Filmleri : The Pursuit of Happyness

2006 yapımlı The Pursuit of Happyness filmi 1 saat 57 dakika uzunluğundadır. Dram kategorisinde yer alan filmde Gabriele Muccino yönetmenlik yapar. Film, Chris Gardner’ın biyografisi olarak çekilir. Filmde maddi zorluklar yaşayan ama asla pes etmeyen bir babanın gerçek yaşam mücadelesi ekrana yansır. Ülkemizde adı Umudunu Kaybetme olarak bilinmektedir ve en iyi kişisel gelişim filmleri arasında sayılmaktadır.

Filmin yüksek IMDB puanı da başarısını göstermektedir. 8 puan alan filmin IMDB sayfasını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Filmleri - Ready Player One

 1. Ready Player One

2018 yılında vizyona giren Ready Player One filminin konusu Wade Watts’ın hayatını ele alır. Ailesini küçük yaşta kaybeden bu genç ruhsal sıkıntılarından uzaklaşmak için The Oasis isimli simülasyon oyunu ile gerçek hayattan uzaklaşır. Oyunun kurucusu oyun alanlarından bir yere anahtar saklar. Anahtarı bulan oyuncuyu büyük bir servet beklemektedir. Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda yer aldığı; Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn gibi önemli oyuncuların rol aldığı film 2 saat 20 dakikalık bir süreye sahiptir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Netflix film tavsiyeleri

 1. Kişisel Gelişim Filmleri Listesi : Seven Pounds

Seven Pounds filminin konusu; Will Smith’in canlandırdığı Ben karakterinin yedi yaşamı değiştirmesi konusu üzerine ele alınır. 2008 yapımı Amerikan drama filminin yönetmeni Gabriele Muccino’dur. Geçmiş yaşantısında çok fazla sıkıntı çeken vergi memuru, sağlık sorunu yaşayan 7 kişiye yardım etmesi üzerine olaylar gelişir. Film, NAACP Image ödülünü almıştır.

sevginin gücü

 1. Bajrangi Bhaijaan

2015 yılında vizyona giren Bajrangi Bhaijaan filmi Hint yapımıdır. Ülkemizde “Sevginin Gücü” adıyla anılmaktadır. Dram, aksiyon kategorilerinde yer alan filmin süresi 2 saat 43 dakikadır. Konuşamayan küçük bir kız çocuğunun hayatı çevresinde gelişen olayların anlatıldığı filmde kızın tedavisi için Pakistan’dan Hindistan’a götürülmesi aktarılır.

kişisel gelişim filmleri - akıl oyunları

 1. Kişisel Gelişim Filmleri : A Beautiful Mind

2001 yapımlı A Beautiful Mind filmi romantik drama kategorilerinde yer alır. 2 saat 20 dakika uzunluk süresine sahip filmin yönetmeni Ron Howard’dır. Slyvia Nasar’ın Akıl Oyunları adlı esrinden uyarlanarak beyaz perdeye aktarılır. Oyuncu kadrosu arasında Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly gibi önemli isimlerin yer aldığı güzel bir kişisel gelişim filmi olarak adlandırılır.

Kişisel gelişim filmleri üzerine sizin düşüncelerinizi ve varsa önerilerinizi de yorum kısmında mutlaka duymak isteriz. Ryan Gosling’in en çok izlenen 5 filmi içeriğimiz de dikkatinizi çekebilir diye düşünüyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir