Koruk

  • 2 HAZİRAN 2008
  • 4
  • 0

Banyodayken mesaj geldi, çıktım çırılçıplak aynanın karşısında mesajı okuyordum. Zaten sallanan bir ilişkinin sonuydu okuduğum mesaj. Aynada yüzüme baktım ekşimiş ama mutluydu biraz. Koruk yediğimde veya koruk suyu içtiğimde böyle olurdu yüzüm. Ayrılığı ve sevgiliyi unutup çocukluğuma, asma üzümler kopardığım günlere gittim birden. Bazen bir sevgiliden ayrılmak koruk suyu içmek gibiymiş. Akdenizde çardakların üstü genelde asma üzümlerle kapatılır. Koruk, henüz olmamış asma üzümlere denir. Son şanslı çocuklarmışız biz. Sevgilim (artık sevgisizim) çoktan unutulmuştu bile. Ben çocukluğumun hınzır anılarına dalmıştım çoktan.
Portakal bahçelerinde, mandalinalarla,incirlerle, dut ağaçlarıyla başbaşa buldum kendimi.Ve karnımda inanılmaz derin bir sızı hissettim. En çok sevdiğim tatlı olan turunç reçelini bile yıllardır yememiştim. Turunçları ben toplardım, sonra babaannem, annem, halam oturur turunçları soyar, kabuğundan reçel yaparlardı. Bayılırdım. Banyoya geri girmedim kurulanıp uzandım boylu boyunca. Uyuyakalmışım. Ne zamandır böyle rahat bir uyku uyumamıştım. ,
Uyandığımda her şey farklıydı, ben daha güçlüydüm, daha mutluydum, daha huzurluydum.
Sana gelince, bu yazıyı okuduğunu biliyorum.
Mutlu ol demekten başka birşey gelmiyor elimden. İkimiz de beceremedik bu sevgiyi. Tamamlayamadık birbirimizi. Yol yakınken ayrılmamız daha bile iyi oldu. Yanlış kişilermişiz birbirimiz için. Doğru adamı bul, mutlu ol. Birbirine uymayan puzzle parçaları gibiydik, zorlasaydık kırılırdık. Doğru parçanı bul ve birbirinizi tamamlayın. Benden yana hakkım helal… Beraber bir şarkımız yoktu ama giderken sana aşağıdaki şarkıyı hediye ediyorum. Yolun açık olsun. Hoşçakal…


<

Birçoğunuz adımı bilmiyor olabilir ama Türkiye'de benim yazdığım cümlelerin girmediği bir ev neredeyse yok. 15 yıldır popüler televizyon programlarına içerik üretiyor ve metin yazıyorum.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Ne olacaktı?
  • 27 TEMMUZ 2017
  • 11 görüntülenme
 
Nulla Dies Sine Linea
  • 12 TEMMUZ 2015
  • 3 görüntülenme
4 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
BendeniZ
11 sene önce

selam,
evet koruk..böyle mayhoş bir tat bırakıyor ayrılık doğru..
buruşturursun yüzünü ama ağzını açamazsın bile..

keşke bu kadar tazeyken hemen bu yazıyı yazmasaydın..
acı vermiştir..o na..

hayırlısı olsun dilerim diğer yarılarınızı bulusunuz..

admin
11 sene önce

umarım…

joe
11 sene önce

tereyağı, sanayağ, sıvıyağ, katıyağ, mısırözü yağ. zeytin yağı, hayvansal iç yağ, hatt amakine yağları ve doymamış doymuş kafayı yemiş yememiş yağlar hepsi ama hepsi üstte çıkarmış.

admin
11 sene önce

🙂

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.