Netflix film tavsiyeleri

Netflix film tavsiyeleri
0

Netflix’te sadece dizi izleyenlerden misiniz? Dizileri kadar başarılı olduğu söylenemese de Netflix’in kendi yapımı olan filmlere de bir şans verebilirsiniz. Netflix’te hangi filmi izleyeceğinize karar veremiyorsanız bu yazı tam size göre.

Sizlere önerebileceğimiz Netflix özel yapımı filmler.

Rüzgarı Dinleyen Çocuk

Rüzgarı Dinleyen Çocuk

Bana göre Netflix’in kendi yapımı olan filmler arasından en iyilerinden biri Rüzgarı Dinleyen Çocuk…

Kıtlıktan dolayı yok olmak üzere olan köyünü kurtarmak için hiçbir mücadeleden kaçmayan 13 yaşındaki bir çocuğun öyküsü. Ne de olsa azmin önünde hiçbir şey duramaz. Açlık, sefalet, umutsuzluk ve kadere teslim olmuş bir toplum ve kendine inanan, bilime inanan asla pes etmeyen bir çocuk…

Bu ilham verici filmi gönül rahatlığıyla ailece izleyebilirsiniz.

William Kamkwamba’nın kitabından uyarlanan biyografik filmde 13 yaşındaki William Kamkwamba herkesin çaresiz kaldığı pes etmemesi konu ediliyor. Üstelik Kamkwamba’nın  önündeki tek engel yoksulluk değil elbette.

Umut veren bu filmi izledikten sonra uzun süre unutamayacaksınız ve bu film sizi mutlaka düşünmeye itecek. Film 7.6 IMDB puanını kesinlikle hakkediyor.

 

I Am Mother

I am mother

Bilim – kurgu filmlerini sevenler “I am mother”ı keyifle izleyecek…

Aslında insanların soyunun tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ve robotların dünyaya hakim olduğu senaryolara oldukça aşinayız. I am mother da bu klişe konudan yola çıksa da hikayenin ilerleyiş açısı bakımından sıra dışı olmayı başarıyor. Bu senaryonun bu kadar inanılabilir kılınmasında genç oyuncu Clara Rugaard’ın da rolü büyük.

Filmin IMDB puanı 6.8

 

 

Bird Box

Bird Box

Sandra Bullock ve John Malkovich’in adeta oyunculuk dersi verdiği Bird Box sürükleyici bir psikolojik gerilim filmi. Film keyifli ve heyecan dolu bir 2 saat vadediyor fakat bu filmden daha fazlasını beklemeyin. İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz ama büyük beklentilere girmezsiniz sizi eğlendirebilecek bir film Bird Box.

Filmin konusu kısaca ışıkla beraber görünen ve insanları ölüme sürükleyen korkunç güçlerin hakim olduğu bir dünyada çocuklarını hayatta tutmaya çalışan bir annenin hikayesi. Filmin heyecan dozu yüksek, aksiyon sahneleri ise oldukça yeterli.

16 yaşından büyükler için uygun olan filmin IMDB puanı 6.6. Bence de hakkettiği puan bu.

 

 

 

Roma

Roma

Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyan Roma özellikle Oscar ödüllerinde ses getirmesiyle birlikte Netflix’in en çok konuşulan filmlerinden biri oldu. Hollywood’un birçok kilometre taşı ismi digital platformlar için yapılan filmlerin Oscar’da yarışmaması için çaba gösterse de bu Roma ulaşmak istediğine ulaştı ve Oscar ödül töreninden 3 ödülle döndü.

Meksika’da orta sınıf bir ailenin hizmetçisi olan Cleo’nun hayat hikayesine odaklanan filmin IMDB puanı 7.8.  Tüm bu başarılarına rağmen Roma’nın hikayesinin diğer Netflix filmlerine göre yavaş aktığını belirtmekte fayda var.

 

 

Annihilation

Annihilation

Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi yıldız isimlerin rol aldığı Netflix’in ses getiren yapımlarından biri olan Annihilation’da gerçekleşen olaylardan ötürü karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylar ekrana geliyor.

Türkçesi “Yok Oluş” olan filmin IMDB puanı 6.9

Siz de önermek istediğiniz Netflix filmlerini yorumlarda belirtebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir