Ryan Gosling’in En Çok İzlenen 5 Filmi

Ryan Gosling’in En Çok İzlenen 5 Filmi
0

2020 yılı itibariyle 39 yaşına giren ve kariyerinin zirvesine ramak kalan Ryan Gosling’in en çok izlenen beş filmini yıla göre sizler için derledik.

En çok sevilen Ryan Gosling filmleri

Ryan Gosling’i kadrosunda barındıran filmler her zaman büyük ilgi görüyor. Bu listemizde de yakışıklı oyuncunun en çok ses getiren yapımlarını bir araya getirdik.

Ryan Gosling'in En Çok İzlenen 5 Filmi

  1. The Notebook (2004)

Nicholas Sparks‘ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrolünü Ryan Gosling  kapmıştır. Hatta bu başrolü kapma nedeni yönetmenin fazla yakışıklı bir aktör aramamasıdır. The Notebook, Ryan Gosling’i bize tanıtan ve kendi yılında en çok izlenen filmlerindendir. Rachel McAdams kadın başrol olarak karşımıza çıkar ve filmde, Ryan Gosling Noah karakterini canlandırırken McAdams da onun sevgilisi rolündedir. Film konu olarak da 1940’lı yıllardaki bir aşkı anlatır.

  1. Blue Valentine (2010)

Çevirisi Aşk ve Küller olan film, bağımsız sinema filmlerdendir. Genç yönetmen Derek Cianfrance’ın projesi olan filmin konusu Derek ve Cindy’nin aşk hikayesidir. Derek ve Cindy evli bir çifttir ama boşanmıştır. Evliliklerini değil ama aşklarını kurtarmak için çocukluk anılarındaki heyecanlı zamanları hatırlamaya çalışırlar. Film aslen zıt kavramları anlatır; geçmiş – gelecek, aşk – nefret gibi.

ryan gosling

  1. Drive (2011)

Gosling, pek çok filminde kötü karakter olarak beyaz perdede görmüşüzdür ama “sürücü” filminin onun kariyerindeki yeri oldukça farklıdır.  Gosling, bu filminde gündüzleri Hollywood’da başarılı bir dublörken geceleri çok iyi bir sürücü olduğu için soygunlara katılan bir suçluyu canlandırır. Bir suç – dram türündeki film, Cannas film festivaline ve Oscar’a aday olmuştur.

ryan gosling

  1. The Ides of March (2011) -Zirveye Giden Yol

Film, George Clooney yönetmenliğinde çekildi. Clooney hem senaristliğini (Grant Heslov ile beraber) üstlendi hem de filmde küçük bir rol oynadı. Film, Beau Willimon’ın “Farragut North” adlı oyununun beyaz perdeye uyarlanmış halidir aynı zamanda. Türk sinemasına Zirveye Giden Yol adıyla giren film, Gosling’in En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterilmesini sağlamıştır.

ryan gosling

  1. Büyük Açık (2015)

The Big Short adıyla tanınan film, komedi – dram türünde bir film. Konu ise bir finansal kriz. Oyuncu kadrosunda Gosling’ten başka Christian Bale, Steve Carell ve Brad Pitt yer alıyor. Gosling göz kamaştırıcı bir performans sergilemese de konunun dikkat çekici olması, oyuncu kadrosunun iyi olması filmi kendi yılında en çok seyredilenler arasına yerleştirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir