Uzman Psikolog ile Online Terapi Dönemi

Uzman Psikolog ile Online Terapi Dönemi
0

Psikolog Mehmet Cem Yiğit gerek İstanbul Beşiktaş’taki danışmanlık ofisinde gerekse de online terapi hizmetiyle danışmanlarına destek sunmaktadır.

Online Terapi Nedir?

Online terapi seansları psikolog desteği almak için vakit ayırmakta zorlanan ya da bu desteği uzaktan almayı tercih eden birçok kişi için uzun süredir önemli alternatifler arasında yer alıyor. Bu yönteme olan ilginin her geçen gün arttığı biliniyor.

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi aldığı günlerde dışarı çıkmak istemeyen ya da psikolog ile gerçekleşecek seans için ofise gitmeyi tercih etmeyenler ihtiyaç duydukları desteği online terapi yöntemiyle almayı da seçebilir.

Bir diğer adı e-terapi de olan online terapi uzun bir süredir Psikolog Mehmet Cem Yiğit tarafından da danışanlarına sunulmaktadır.

Psikolog Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi psikologdan destek alacağınıza karar verirken öncelikle psikoloğunuzun özgeçmişi hakkında bilgi almanız önemlidir. İnternetin ve özellikle de sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte birçok danışan bilgi kirliliğine maruz kalabilmektedir.

Öncelikle destek alacağınız psikolog üniversitelerin dört yıllık psikoloji bölümünü başarıyla tamamlamış olmalı. Ayrıca klinik psikoloji alanında uzmanlığını tamamlayıp tamamlamadığı da bir diğer önemli kriter olmalı. Görüştüğünüz kişinin yetkinliğinden tamamen emin olmanız seansın seyri ve geri dönüşü açısından önem arz edebilmektedir.

Online terapinin yanı sıra geleneksel yöntem olan yüz yüze terapiler için de Psikolog Mehmet Cem Yiğit’in Beşiktaş’taki ofisinden İstanbul psikolog hizmet ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir