Yazmasam Çıldıracaktım…


3

Başlıktaki sözün sahibi hepinizin de bildiği gibi Sait Faik. Ülkemizin yetiştirdiği en büyük yazarlardan biriyle hâşâ kendimizi kıyaslayacak değiliz elbette. Fakat merak etmiyor da değilim neden yazıyoruz?
Şahsen ben “yazmasam çıldıracaktım” demiyorum,  benim yazma sebebim bir hayat belirtisi gösterebilmek. Heyy bakın insanlar, ben de buradayım,yaşıyorum diyebilmekten başka bir şey değil sanırım. Çünkü yazmak beni rahatlatmıyor, aksine acaba okunacak mı? Acaba yorumlanacak mı? gibi paronayak düşüncelere gark olmuyor değilim.

Ama günlüğümü de seviyorum, sabah uyanır uyanmaz açıyorum bazen sebepsizce izliyorum onu. Mesala bir video eklemişsem yazılarımdan birine, defalarca o videoyu günlüğümde de izliyorum.

Sonuç olarak,

Yazmasaydım çıldırabilirdim, hala çıldırabilirim…

Peki siz? Neden yazıyorsunuz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Sait Faik’i okumadan senin weblogu okudum :-) kim yav o harbi ben cahilmişim dur hemen bir ekşisözlüğe bakayım.

  2. korktuğum için yaşayamadıklarımın pişmanlığını artık içimde taşıyamamaktan yorulduğum için yazıyorum…cezmininde dediği gibi YAZDIĞIM MEKTUPLARIN ZARFLARINI HEP BEN AÇTIM

  3. Güzin, yaşayamadığın hiçbir şey için geç olduğunu sanmıyorum. Pişmanlık duyup mektuplarının zarflarını kendin açacağına yolla o mektupları yazdığın kişi ister okusun ister okumasın… İçine sığmayanlar içinde kalacağına boşalt içini mutluluğa yer kalsın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir