Yeni Kitap Projesi

Yeni Kitap Projesi
0

zun süredir beynimde büyüttüğüm, beslediğim bir kitap projesi var ve bu projenin yavaş yavaş hayata geçme zamanının geldiğini hissediyorum.

Kitabın ismi, konusu belli aslında ve parça parça halde yarısına yakını hazır, fakat en zor kısım olan parçaları birleştirme kısmı yani teknik kurgusunu nasıl yapacağım konusunda kararsızım, düşündüğüm üç dört versiyonun hiçbirinden vazgeçemiyorum. En sonunda birinde karar kılmam gerekecek ve kuşkusuz en özgün biçimde karar vereceğim.

Kapitalist biri olmamamdan dolayı okur sayısıyla ilgili çok büyük endişelerim yok, yazdıklarımın elbette okunmasını isterim, ama benim için anlaşılması daha da önemlisi hissedilmesi önemli. Milyonlarca satıp hissedilememektense az ama öz okuyucuya ulaşmayı tercih ederim.

Tabii ki ayrıntılar şuan için büyük bir sır ve en yakınlarım dahi nasıl bir kitap olacağı konusunda her şeyden habersiz, fakat şunu söylemekte sakınca görmüyorum. Yaklaşık 6 yıldır yazmaya devam ettiğim romanım değil, ilk kitabım gibi bir şiir kitabı olacak. Fakat hem benim ilk kitabımdan hem de bugüne kadar yazılmış tüm kitaplardan farklı olacak. Olmayacağını hissettiğim anda o da yıllarca gizli bahçemde saklı durmaya devam edecek. Bu kitabı satın alacak kişilerin kitaplıklarında en nadide eser olamayacaksa o kitabı yazmamayı tercih ederim.

Tam bir tarih veremesem de eğer her şey yolunda giderse Ağustos- Eylül gibi kitabımı temin edebileceksiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir