YouTube İzlenme Sayısı Nasıl Yükseltilir?

YouTube İzlenme Sayısı Nasıl Yükseltilir?
0

YouTube izlenmeleri ile YouTube’dan kolayca para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanmanın sayısız yolu vardır. YouTuber olmak ilk bakışta kolay gibi görünen bir yol ama bu yola girenlerin sadece küçük bir yüzdesi başarılı oluyor.
Başarılı bir YouTube kanalı oluşturmak zorlu bir iştir ve genellikle uzun bir süre boyunca sürekli olarak video yüklemeyi taahhüt etmeniz gerekir. Ancak kanalınız havalanırsa, ek bir gelir akışı ile ödüllendirilebilirsiniz. Bu makalede, YouTube’un görüntülemeler için ne kadar ödediğini tartışacağız.

YouTube, Görüntüleme Başına Ne Kadar Öder?

YouTube’dan ödeme alabilmek için öncelikle para kazanmaya uygun hale gelmeniz gerekir; bunun için en az 1.000 abone ve 4.000 saat izlenme gerekir.
YouTuberlar için sabit bir maaş yoktur. Her kanal, ne kadar büyük olduğuna ve kaç izleyicisi olduğuna bağlı olarak farklı miktarda para kazanıyor. Platformun görüntüleme başına ne kadar ödediğini tartışmadan önce, YouTube’un YouTuber kişilere ne kadar ödediğini hangi faktörlerin etkilediğini görelim.

YouTube Para Kazanma Faktörleri

Bir izleyicinin, görüntüleme olarak sayılması için reklamı en az 30 saniye izlemesi gerekir. Bu önemli bir faktördür, çünkü videonuzun aldığı her YouTube izlenmesi için ödeme almadığınız anlamına gelir.
Kanalınızın ödeme alması için izleyicilerin reklamı en az 30 saniye (veya reklam kısaysa reklamın yarısı) boyunca izlemesi gerekir. YouTube’un kitlenize eğlenceli reklamlar göstermesini ve bunun iyi bir bölümünü izlemelerini ummaktan başka, bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok.
İkinci faktör, YouTube’un farklı kitleler için farklı BGBM’ye sahip olmasıdır. BGBM, binde başına maliyet anlamına gelir ve bir reklamverenin bir reklamdaki her 1.000 görüntüleme için ödediği tutarı temsil eder. Bu BGBM farkı bölgeye bağlıdır ve farklı ülkelerden gelen reklam görüntülemeleri farklı tutarlar öder; BGBM’si yüksek olan ülkeler arasında Arap ülkeleri, Almanya, Norveç ve İngiltere bulunmaktadır.
Son olarak, ne kadar çok YouTube izlenme elde ederseniz, videolarınızdaki reklamları o kadar çok kişi izlemiş olur ve dolayısıyla YouTube’dan o kadar fazla para alırsınız.
Bunları göz önünde bulundurarak YouTube’un görüntüleme başına ortalama ne kadar ödediğini hesaplayalım.
YouTube, görüntüleme başına sabit bir miktar para ödüyor, ancak buna rağmen YouTuber’lar aynı tutarı kendileri kazanmıyor. Bunun nedeni, bir YouTuber’ın YouTube üzerinden aldığı toplam tutarın, kaç kez görüntülendiğine ve görüntüleyenlerinin nereden geldiğine bağlı olmasıdır.
İzleyiciler farklı ülke ve bölgelerden olduğundan, görüntüleme başına ödemenin tam tutarı hesaplanamıyor. Bununla birlikte, ortalama bir tahmin, YouTube’un görüntüleme başına 0,003 ila 0,005 ABD doları ödediğidir. Birçok kişinin merak ettiği, YouTube izlenme satın al işlemi ile izlenmelerinizi yükseltebilirsiniz.
youtube izlenme satın al

YouTube Tıklama Oranı Neden Önemlidir?

YouTube’a her dakika beş yüz saatlik video yükleniyor, bu da platformun hangi içeriği tanıttıkları konusunda çok seçici olması gerektiği anlamına geliyor. YouTube kanalınızı büyütmek ve görünürlüğü artırmak istiyorsanız, CTR, odaklanmanız gereken en önemli metriklerden biridir. YouTube’da göründüğünde videonuzu tıklayan kişi sayısıdır. Örneğin, videonuz 1.000 gösterim alır ve 100 kişi tıklarsa, TO’nuz %10’dur.
TO’nuz çok düşükse YouTube, videonuzu insanlara önermeyi durdurur. Yüksekse, platform ona daha fazla erişim sağlayacaktır. YouTube Analytics’te TO’nun nasıl raporlandığı aşağıda açıklanmıştır.
YouTube’da yalnızca aşağıdaki gösterimlerden TO oluşturabilirsiniz:

  • Arama
  • Önerilen görünümler
  • Ana ekran
  • Kenar çubuğu

YouTube, bir video görüntülendiğinde TO’nuzu kaydetmez:
Ne zaman yeni bir YouTube videosu yayınlarsanız, hedefiniz ilk 48 saat içinde gösterim başına mümkün olduğunca çok tıklama almak olmalıdır. Bu, YouTube’un insanların içeriğinizle ilgilendiğini bilmesini sağlar. YouTube izlenmeleri ile birlikte TO sayınızın güncelliğini sürekli olarak YouTube kanal panelinden kontrol edebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

YouTube’un izlenme sürenizi hesaplamasına izin vermek için hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir. Bu şekilde izlediğiniz her şey, İzleme Süresi özelliğinin ana veritabanı olan İzleme Geçmişinizde tutulur. İzleme geçmişinizden bir videoyu silerseniz bu, izlenme sürenize dahil edilmez.
Ayrıca, Chrome’un Gizli modunda kaydedilen görüntülemeler veya diğer tarayıcılardaki benzer özellikler de sayılmaz. Bu tür modların sağladığı gizlilik güvenliği nedeniyle bu trafik izleme geçmişinize kaydedilmez.
Bu özelliği kullanırken göz önünde bulundurulması gereken bir şey, videodan sonra videoyu otomatik olarak oynatan YouTube’un Otomatik Oynatma seçeneğidir. Açtıysanız ve videoları izlemiyorken YouTube’u oynatmayı bırakırsanız, bunların tümü toplam YouTube izlenme sürenize de dahil edilir.
Ayrıca Google, bu özellikte bilinen bir sorun olduğuna dikkat çekiyor. Bilgisayarınızda izlenen süreyi etkiler ve bu süre, İzlenen Zaman’da doğru şekilde rapor edilmez.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir