Kısa Kısa…

Ahmet Çağrı Özsema, Adana doğumlu, 2003 yılından bu yana İstanbul’da yaşıyor.

Eğitim;

İlkokul : Celalettin Sayhan İlköğretim Okulu

Ortaokul ve lise: Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi

Üniversite : Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sinema-Tv

 

Yabancı Diller;

İyi seviyede Almanca, iyi seviyede İngilizce.

 

İş deneyimleri& Şirketler;

Ulusal Kanal Sunucu&Yapımcı (2006)

Ajans 22 yöneticisi ve ortağı. (2007)

UçanKuş Medya Editör (2009- 2011) – (2012 – 2013)

Patroon Medya Editör (2011)

Kanal D Editör (2011)

Düet Yapım Editör (2012)

Tv EM Magazin Müdür Yrd. & Editör (2012)

Tv8 & Acun Medya * Editör ( 2013 – Devam Ediyor..)

 

Kitaplar;

Mavi Yalnızlık (Şiir, 2000)

 

 

Filmler;

Dönek *Kısa film senaryo&yönetim (2007 MSGSU)

Dost *Kısa film senaryo&yönetim(2008 MSGSU)

DNA *Kısa film senaryo&yönetim(2008 MSGSU)

İlişki *Kısa film senaryo&yönetim (2009 MSGSU)

 

 

Ödüller;

* Yılın genç şairi ödülü 2003

* Adana Büyükşehir Belediyesi Şiir Ödülü 2003

* Kolordu 19 Mayıs Şiir Ödülü 2003

* Yüreğir ilçe müftülüğü kutlu doğum haftası şiir ödülü 2003

 

Araştırmalar,

Dinler, şair ve yazarların hayatları, Anadolu kültürü, şiir akımları, Uzak Doğu Felsefesi, orta asya yaşam biçimleri, Cumhuriyet dönemi yayınları, yakın tarih, Kızılderili felsefesi, okumanın yararları ve zararları, İstanbul, divan edebiyatı, psikoloji, Avrupa Sineması, Yeşilçam, sanat tarihi, parapsikoloji.

 

Hobileri;

İnternet, Futbol, Playstaion, Fitness, Yoga, doğa gezileri, yeni yerler keşfetmek,fotoğraf çekmek, at yarışları ve Akdeniz.

 

Biyografi;

Hayata gözlerimi Adana’da Mirzaçelebi Mahallesinde bir yılbaşı gecesi açmışım. Annem bana sancılandığında “Çağrı” filmini izliyormuş. Bu yüzden adım Çağrı. Tek başına Çağrı ismini yeterli bulmayan babam bir de dedemin ismi olan “Ahmet” i ekleyerek ismimi belirlemiş; “Ahmet Çağrı Özsema“.

Ailem ilginç günler yaşarken ben normal bir bebeklik geçirmişim. İlkokula başlamamla beraber tüm çocukluğumun geçeceği Adana’nın en güzel mahallesi olan Kurtuluş mahallesindeki evimize taşınmışız. Ben hayatımın bundan sonraki kısmını hatırlıyorum.

Celalettin Sayhan ilköğretim okulunda başlayan öğretim hayatım orta okulla beraber ATO ANADOLU Lisesinde devam etti. Buradan da mezun olunca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema-Tv bölümüne girerek hiç bitmeyeceğini sandığım öğretim hayatıma devam etmekteyim.

97 yılında ilk kez şiir yazmayı denedim. Çevremle paylaştığım ilk denemelerim beğeni toplayınca bir daha da kalemi hiç bırakmadım elimden. 2000 yılında ilk şiir kitabım olan “Mavi Yalnızlık” basıldı. Artık beni tanıyan herkes “Şair” olarak biliyordu. 2003 yılında önce Yüreğir İlçe müftülüğünden ilk şiir ödülümü aldım. Aynı yıl Adana Büyükşehir Belediyesinden ve Ordudan da şiir ödülleri aldım.

2003 yılında üniversiteyi kazanmamla beraber hayallerimde büyüttüğüm şiir şehir olan İstanbul‘a yerleştim. Şiirlerim burada “İnsancıl” ve “Şair Çıkmazı” dergilerinin sayfaları arasında yer buldu kendine. Aynı zamanda internette çeşitli alanlarda şiirlerimi yayınlamaya devam ediyor ve İstanbul’un farklı mekanlarında şiir dinletileri düzenliyordum.

“Modern ozanın saz telleri film şeritleridir” sözünü duyduğum günden bu yana kendimi sinema alanında geliştirmeye çalışıyorum. Üniversitede Memduh ÜN, Metin ERKSAN, Duygu SAĞIROĞLU, Feyzi TUNA, Tevfik İSMAİLOV gibi Türk Sinema tarihinin yetiştirdiği en büyük yönetmenlerin öğrencisi olma mutluluğunu yaşadıktan sonra ilk kısa filmim olan “DÖNEK” i 2007 yılında çektim. Bunu ikinci kısa filmim olan “DOST” izledi, 2008 yılında ise üçüncü filmim olan “DNA” yı filme aldım. 2009  yılında ise “İlişki” adlı dördüncü kısa filmimi çektim. 2006 yılında formatını kendim yazdığım ilk Tv programım olan “Benim Sinemalarım” ı Ulusal Kanal’da hazırlayıp sundum. 13 bölüm süren projemi daha sonra çeşitli kişisel problemlerinden dolayı başka bir arkadaşımıza devrettim. Aynı yıl cast ve reklam alanlarında hizmet veren AJANS 22 ‘yi kurdum bir süre sonra orayı da terkettim. Uçan Kuş Medya‘da  bir süre editör olarak çalıştıktan sonra kısa bir TNT Etiket Magazin tecrübesi yaşadım ve  Kanal D’ye editör olarak başladım ardından Düet Yapım bünyesinde editör  profesyonel kariyerime devam ettim. Bir süre  Tv EM‘ de Magazin Müdür Yardımcılığı ve editörlük yaptıktan sonra tekrar döndüğüm Uçan Kuş Medya’da görev aldım. Şuan Tv 8‘de editör olarak kariyerime devam etmekteyim.

Yazmaktan ve film çekmekten başka bir de yedi tepeli şehrimden vazgeçemedim. Şimdi 7 tepeli şehrimde, kendi dünyamda yazmaya, film çekmeye ve yaşamaya çalışmaktayım. Ve düşlerim için kabuslarımın üstesinden gelme savaşına devam etmekteyim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir