Bir Gece Yarısı Düşü

  • 3 AĞUSTOS 2008
  • 2
  • 0
Bir Gece Yarısı Düşü

Uyanıyorum, yanımda sen varsın. Bembeyaz çarşafın üstünde melekler gibi gözüküyorsun. O kadar sessiz, o kadar temizsin ki sana bakınca uyanık mıyım yoksa hala rüya mı görüyorum ayırt edemiyorum. Sana dokunmak için içim içimi yiyor, bir yandan da sana dokunduğumda bir hayal gibi yok olmandan korkuyorum. O kadar gerçek bir düşsün ki düş olduğunu kabullenmek istemiyorum.

Ayakların çarşafın dışında kalmış. Ayaklarına uzanıyorum, o kadar biçimli o kadar güzeller ki gözlerim doluyor ister istemez, ayağına bir damla göz yaşım düşünce ayaklarını birbirine sürtüyorsun. Bir kuşun kanat çırpışını hatırlıyorum. Oracıkta ölmek istiyorum, o hayatımın en mutlu anında ve cenneti ayaklarının altında bulmak istiyorum.

Komidinin üstünde geceden kalmış çikolatalarımız var sana almışım erimişler, dudaklarının kenarlarına sürüyorum uyanır uyanmaz güne güzel başlaman için.

Sana kahvaltı hazırlayıp yatağa getiriyorum. Ayaklarını öpüyorum. Gözlerini aralıyorsun, odam ışık doluyor. En sıcak gülümsemenle saçlarımı okşuyorsun. Dudaklarındaki çikolatanın tadını alıp gözlerin ışıldıyor. Üstünde tüm gece sürmüş bir sevdanın yorgunluğu gözlerini açamıyorsun. Gözlerinden uykuyu dudaklarımla alıyorum. Arkana bir yastık koyup ellerimle kahvaltını yediriyorum. Gülümsüyorsun, içime umut doluyor. Sana hiç duymadığın bir şarkıyı fısıldıyorum başını göğsüme yaslıyorsun, sıcaklığınla hayat buluyorum. Saçlarını okşuyorum uzun uzun. Gözlerini kapatıp sımsıkı sarılıyorsun bana bir daha hiç bırakmayacakmış gibi. Tekrar uykuya dalıyorsun kucağımda, içindeki huzur yüzünden belli. Bense dünyanın en mutlu adamıyım ve kalbimi durdurmak istiyorum o an atarken seni uyandırmasın diye…

Birçoğunuz adımı bilmiyor olabilir ama Türkiye'de benim yazdığım cümlelerin girmediği bir ev neredeyse yok. 15 yıldır popüler televizyon programlarına içerik üretiyor ve metin yazıyorum.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Ne olacaktı?
  • 27 TEMMUZ 2017
  • 11 görüntülenme
 
Nulla Dies Sine Linea
  • 12 TEMMUZ 2015
  • 5 görüntülenme
2 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Şəbnəm
11 sene önce

Salam.
Romantik bir düş :).
Blogumu ziyarəteniz ve şerimi bəyəndiyiniz üçün çox sağ olun, təşəkkürlər.

Mən də sizə uğurlar (başarılar) diləyirəm..

fz
11 sene önce

Gözlerimi dolduran bir hikaye bu… Belki de hiç böyle uyandırılmadığımdan

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.