Kafaya Takmamak

Kafaya Takmamak
0

Merhaba güzel insan geçmişle hesaplaşmalar, belirsizlikler, endişeler ve karşılık bulmayan beklentiler kafaya taktığımız düşüncelerde başrol oynar.

Her şeye bir anlam yüklemeye kalkarız ama “Neden?” sorusu eğer elle tutulur bir cevabı yoksa hayatımızda bir kara deliğe dönüşür. Neden bana öyle baktı? Neden öyle söyledi? Neden aramadı? Neden terk etti? Yaşamınızda gerçekleşen her şeyin sizinle ilgili bir nedeni olması gerekmez. Belki de sadece karşı tarafla ilgili bir durum bu? Olamaz mı?

Beklentilerimiz kimi zaman ayağımıza takılı prangalara dönüşür ve mutsuzluğa demir atmamıza neden olur. Yaşamda kimi zaman evdeki hesabın çarşıya uymayacağını bilmemiz gerekir. Yani bir davranıştan elde edeceğimiz sonuç her zaman beklediğimiz gibi olmayabilir. Bunun bilincinde olmak, kabullenmeyi, hazmetmeyi bilmek ve beklentilere saplanıp kalmamak gerekir.Düşüncelerinize karşı savaş açarsanız kaybeden siz olursunuz. Eğer kafaya taktığınız gelecekle ilgili endişeleriniz ise bir gerçekliğe değil sadece bir düşünceye ya da bir olasılığa harcıyorsunuz kendinizi haberiniz olsun.

Dün zaten bitti, yarının gelip gelmeyeceği meçhul, elinde olan sadece bugün ve sen geçmiş gitmiş ya da henüz gerçekleşmemiş şeylerle bugünü kaybetme güzel insan.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir