Düşünme, hisset ve yaşa!

Düşünme, hisset ve yaşa!
0

Sonsuzluk korkutucudur.
Ne zaman her şeyin bir sonu olduğunu düşünsem içimi bir huzur kaplıyor ve şu andan başka tüm zamanların aslında önemi olmadığını hatırlıyorum.
Düşünme, hisset ve yaşa!
Unutma her şey hissetmekle başlar!
Geleceği düşünmenin ne kadar gereksiz bir uğraş olduğu üzerine sayfalarca yazı yazabilirim. Sizi düşünmemeye ikna edebilirim. Gerçekten yapabilirim bunu. Fakat istediğim bu değil.
Yarım kalan projelerinizi gözünüzün önüne getirin ve hiç başlamadıklarınızı. Mutluluğunuzu tutsak ettiğiniz sonuçları hatırlayın, hastalık derecesinde bağlı olduğunuz zaferleri, gözünüzü kararttığınız hırslarınızı…
Bir adım bile atmadan ömrünüzün ne kadarını kaybettiğinizi fark ettiniz mi?
Ve şimdi tekrar düşünün… Başarı sonunu getirmek mi? Yoksa yola çıkmak mı?
Zafer varılan yer değil, yolculuğun ta kendisidir.
Hayal ettiğiniz konumdaki insanlara bakın. Oraya neden gelmişler? Sizden zeki oldukları için mi? Salt yetenek mi? Şans mı? Yoksa harekete geçtikleri için mi?
Hiç yazılmamış bir kitap başyapıt sayılabilir mi? Çekilmemiş bir filmin klasikler arasına girmesinden bahsedilebilir mi? Bestelenmemiş bir parça hislere tercüman olabilir mi?
Kabuğunu kır, korkularını bir kenara bırak ve harekete geç!
Nasılsa hiçbir şey sonsuza dek sürmeyecek. Başarı da, mutluluk da! Şuan ne yapmak istiyorsan onu yap! Yola çık ve emin ol yolda düşünmek için çok fazla vaktin olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir