Hosting Seçimi Nasıl Yapılır?

Hosting Seçimi Nasıl Yapılır?
0

Hosting internet sitenizi oluşturan tüm verilerin barındırılması hizmetine verilen isimdir. Bir internet sitesinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde hizmet verebilmesi aldığı hosting hizmetiyle doğrudan ilişkilidir.

Yavaş, zor açılan ve hatalar veren sayfaların rekabetin oldukça arttığı web sektöründe başarılı olabilme şansları oldukça düşüktür. Dolayısıyla webmasterların bu konuda yapacakları seçimler sitelerinin geleceğini doğrudan etkileyecektir.

Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitenizi barındıracağınız şirketi seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Sürekli hosting değiştirmek projenize hem maddi hem de manevi anlamda zarar verecektir. Dolayısıyla son kararınızı vermeden önce ince eleyip sık dokumanız projenizin başarıya ulaşmasında önemli bir faktör olarak ön plana çıkmaktadır.

İyi bir web hosting hizmetinde bulunması gereken temel özellikler şu şekilde sıralanabilir;

  • Yüksek uptime oranı
  • Güçlü bir altyapı ve güçlü sunucular
  • Yüksek hıza ulaşabilmesi
  • Kolay ulaşılabilir destek sistemi
  • Köklü ve güvenilir bir kurumsal şirket olması
  • Müşteri memnuniyetine önem verilmesi
  • Ödeme seçeneklerinde kolaylıklar sağlayarak giderleri azaltması

Bu temel özelliklerin yanı sıra projenize göre ihtiyaç duyabileceğiniz ek özelliklere de seçim yaparken dikkat etmenizi öneririz. Bir barındırma hizmeti almadan önce satış destek departmanıyla iletişime geçerek aklınıza takılan tüm soruları sormanız ve şirketin referanslarını öğrenmeniz de yararınıza olacaktır.

Wordpress Hosting Nedir?

Wordpress tüm dünyada en çok tercih edilen ücretsiz içerik yönetim sistemlerinin başında gelmektedir. Gerek profesyonel gerek amatör birçok projede altyapı olarak Wordpress’e güvenilmektedir. Esnek yapısı, ücretsiz olması, geniş tasarım seçenekleri olması ve her ihtiyaca uygun eklentilerin bulunması bu içerik yönetim sistemini rakipsiz kılmaktadır.

Wordpress’in avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajları olduğu da her webmaster tarafından bilinen bir gerçektir. Söz konusu içerik yönetim sistemi özellikle iddialı ve geniş projelerde stabil çalışabilmek için yüksek RAM ve CPU kaynağına ihtiyaç duyar. Klasik hosting paketlerinin bu konuda yetersiz kalması Wordpress hosting kavramının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Wordpress alt yapısıyla çalışan web sitelerine özel olarak hazırlanan bu hosting paketlerinde yüksek performans ön plana çıkmaktadır.

Siz de sitenizin içerik yönetim sisteminde wordpressi tercih edenlerdenseniz, altyapınıza özel olarak yapılandırılan hosting paketleriyle maksimum hız ve güvenliğe ulaşabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir