Nevra Serezli 11 yıl sonra sahnelere döndü

Nevra Serezli 11 yıl sonra sahnelere döndü
0

Nevra Serezli’nin 11 yıl aradan sonra “evet” dediği ve tiyatroya döndüğü “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu, 700 davetlinin katıldığı muhteşem bir gala ile çok ses getirdi. İstanbul’da Ocak ayında sezona başlayan ve başladığı günden bu yana kapalı gişe oynayan oyun, Şubat ayında çıktığı turnede Ankara, Konya, Adana, Kayseri, Kırşehir’den sonra İzmir’de tiyatroseverlerle buluşuyor. 15- 16 Şubat’ta A.K.M Yunus Emre, 17 Şubat’ta Karşıyaka Suat Taşer sahnesinde.

Nevra Serezli Tiyatroya Döndü

Oyunun kısa bir süre içinde bu kadar ilgi görmesi ve beğenilmesi karşısında Nevra Serezli: “Açıkçası bu kadar ilgi beklemiyordum. İlk oyun ve arkasında devam eden oyunlara gösterilen bu ilgi için herkese teşekkürler. Şimdi de İzmir yolcusu olacağız. İzmir turnelerinin yeri benim için farklıdır. Yazın kırk günümü İzmir’de geçiririm. Şimdi oyunla geliyorum. 7 den 70 ye herkese hitap ediyor, iyilik öneren eser sayısı az, aile sıcaklığı var, özlediğimiz duygular ve hasret var oyunumuzda.” Diyor.

Bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol alan, Dormen, Çevre Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Tiyatro İstanbul’da oynadığı oyunlarla nice ödül kazanan Nevra Serezli onbir yıl sonra Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla tiyatroya döndü.

Ağaçlar Ayakta Ölür oyunun konusu

İspanyol yazar , şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedisi “Ağaçlar Ayakta Ölür”, dağılan bir aileyi bir araya getirmek, eşini torununa kavuşma hayallerini gerçekleştirmek isteyen bir adamın riskler alarak kalkıştı, iyilik oyununu anlatıyor. Nevra Serezli, oyunda yüreği torun özlemiyle dolu Büyükanne rolünü oynuyor. Ağaçlar Ayakta Ölür’de diğer başrolü usta sanatçı Nuri Gökaşan da, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan büyükbabayı canlandırıyor. Oyunda torun rolünü genç ve başarılı oyuncu Arif Güney, güzel gelin rolünü ise Burcu Kazbek, genç oyuncu Oral Özer ise sürprizli ve gizemli bir karaktere hayat veriyor. Diğer oyuncular Meltem Özlevent ve Mahir Akgündoğdu.

Nedim Saban’ın yönettiği ve dilimize kazandırdığı Ağaçlar Ayakta Ölür’ün dekor tasarımı Çihan Aşar, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç a ait.

Ağaçlar Ayakta Ölür oyunun 2020 Şubat ayı programı;

9 ŞUBAT PAZAR SAAT:20:00 ADANA 01 BURADA P.S.M

10 ŞUBAT PAZARTESİ SAAT:20:30 KAYSERİ KADİR HAS KÜLT.

11 ŞUBAT SALI SAAT:20:30 KIRŞEHİR NEŞET ERTAŞ KÜL.MER.

15 ŞUBAT CUMARTESİ SAAT:20:30 İZMİR A.K.M YUNUS EMRE

16 ŞUBAT PAZAR SAAT:16:00 İZMİR A.K.M YUNUS EMRE

17 ŞUBAT PAZARTESİ SAAT:20:30 İZMİR KARŞIYAKA SUAT TAŞER

18 ŞUBAT SALI SAAT:20:30 BODRUM HERODOT KÜL.M.

19 ŞUBAT ÇARŞAMBA SAAT:20:30 AYDIN KÜLT.MER

21 ŞUBAT CUMA SAAT:20:30 BALIKESİR

23 ŞUBAT PAZAR SAAT:19:00 KOZZY KÜLT.MERK.

24 ŞUBAT PAZARTESİ SAAT:20.00 ADAPAZARI ORHANGAZİ KÜLTÜR MER.

25 ŞUBAT SALI SAAT:20.30 PROFİLO KÜLT. MERKEZİ

27 ŞUBAT PERŞEMBE SAAT:20:00 DÜZCE BEL.KÜLT.MERK

28 ŞUBAT CUMA SAAT:20:00 ANKARA PANOROMA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir