Seni Aramak

Seni Aramak
1

İnsanlara üzülmekten vazgeçtim, artık ilgilendirmiyor beni diğerlerinin sahte yaşamlar içinde boğulmaları. Gereksiz övünmeler, gereksiz kavgalar, gereksiz tavırlar… Tüm bunlardan kaçmak, kurtulmak,  sıyrılmak istiyorum. Dünyalar güzeli bir kızın, dünyalar güzeli gözleriyle bu güzel dünyayı görememesine içim acımayacak artık. Aşk hakkında bir fikri olmayıp kendisini her zevke aşık sananlara da dolmayacak gözlerim. Kimsenin kendi hayatını mahfetmesine ve dünyayı kirletmesine de üzülmeyeceğim.

Benim için bundan sonra yalnızca sen varsın sevgili. Kimsin, nerdesin, ne yapıyorsun bilmiyorum. Seni hiç bulamayacak olma ihtimalim çok yüksek olsa da senin için bir ömür harcamaya hazırım. Rüzgarda saçlarının savruluşunu görene dek titremeyecek yüreğim hiçbir şeye. Kim bilir hangi şehirde, kim bilir hangi  rüzgarda ellerin ellerime dokunana kadar ısınmayacak ellerim hiç bir zaman.  Gözlerim, gözlerine değeyene kadar dolmayacak. Kalemim senden başkasına mısralar yazmayacak, dudaklarım dudakların açana kadar kilitli. İsmin kulaklarımda yankılanana kadar her şarkı bana yasak.

Korkmuyorum sevgili, seni bulana dek tek başıma kalmaktan veya seni hiç bulamayıp tek başıma bir sokak başında yitip gitmekten. Seni ararken , bilmediğim adını, görmediğim yüzünü düşlerken ölmeyi elbette yeğliyorum sahte aşklarda mutlu gözükmekten. Biliyorum sevgili, aslında kimse mutlu değil. İnsanlar korkuyorlar kendilerinden, kendilerinden öyle uzaklaşmışlar öyle yabancılaşmışlar ki  korkunç bir kabus gibi geliyor onlara soğuk bir odada yapayalnız ölmek. Ben nasıl korkabilirim ki sevgili? Nasıl bu kutlu yola çıkmam ki?  İçimde seni taşıyorum, bir yarın bende onunla nefes alıyorum. Bil ki mutlu öleceğim içimdeki yarınla, hiç tanışamasak bile.

Aldığım her nefes seni bulmak için attığım bir adım, bilmediğim sokaklarda seni bulamayınca mutlu oluyorum bir sokağı daha elemekten. Senin basmadığın kaldırımlar, koklamadığın çiçekler, gülümsemediğin çocuklar hiçbir şey ifade etmiyor bana. Her şey seninle güzel, her şey seninle varolabiliyor.Bir gün o kutsal an gelirse ve seni bulabilirsem tertemiz bir ben bırakmak istiyorum sana. Gözlerime baktığından başkalarının izlerini görmemelisin, dudaklarımdan yalnızca sana duyduğum aşkın ve tutkunun tadına almalısın. Yalnızca senin içi yaşayan bir bedenin kokusunu duymalısı sarılıp birbirimize uyuduğumuzda.

Benim için yalnızca sen varsın sevgili, bu güneş, bu dünya, bu insanlar yok. Sen geldiğinde hepsi bir anlam kazanacaklar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. bunlar bnm sanki bnm duygularım dmk ki başka aradıqı kişiyi bekleyenlerde warmış sahte aşklardan ziyade..bulmak dileqiyle..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir