Dua et, Sure ve Ayetleri Öğren

Dua et, Sure ve Ayetleri Öğren
0

Dua etmek ibadetin özlerinden biridir, bir Müslüman dua etmekten asla vazgeçmemeli ve ayrıca Sure ve Ayetleri bilmelidir.

Nasıl dua edilir?

Dua dinimizde Allah’a yalvararak muradını istemek anlamına gelir ve dinin temel direklerinden biri olarak kabul edilir.

Dua ederken samimi duygularla hareket etmek oldukça değerli ve önemlidir. Ayrıca elbette kararlı ve azimli olunması gerekmektedir. Dua ederken dinimizin kurallarına uygun davranmak ve bu şekilde bir yaşam sürmeyi tercih etmek de duamızın makbul olması için önemlidir.

Unutulmamalıdır ki dua etmek Allah’ın büyüklüğünü kabul etmek anlamına gelmektedir.  Edeceğimiz dualara şükür ederek başlamanın bu noktada ne kadar kıymetli olduğu açıktır. Her dua Allah’a olan sevgi ve saygımızı sunmamıza vesile olması için muhteşem bir nimet ve fırsattır. Bu açıdan bakıldığında duanın bir ibadet olduğu gerçeği gün gibi karşımıza çıkar.

Sure ve Ayet ne demektir?

Farklı sayıda ayetler içeren Kur’an’ın bölümlerine Sure denir. Ayet ise ise uzun ya da kısa, bir cümle veya birkaç kelimeden oluşan Allah’ın sözlerine denmektedir.

Kur’an-ı Kerim’in ilk suresi Fatiha Suresidir, son sure ise Nás suresidir. ilk ayet ise Fatiha suresinin ilk ayeti olan Elhamdülilláhi rabbil álemin ayetidir. Son ayet ise Nas suresinin son ayeti olan minel cinneti vennás ayetidir.

İnternette dua, Sure ve Ayetler hakkında bilgi edinebileceğimiz çok sayıda kaynak bulunsa da güvenebileceğimiz kaynakların sayısı sınırlıdır. Okumamız gereken dualar hakkında bilgi sahibi olmak ve dua, suret ve ayetlerle ilgili bilgiler paylaşarak faydalı olan Dua Sure Ayet sitesi ön plana çıkmaktadır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir