1. Ana Sayfa
  2. Edebiyat Haberleri

Ayça Erturan ilk kitabını yayınladı

Ayça Erturan ilk kitabını yayınladı
+ - 0

“Çok güzel hareketler bunlar” adlı televizyon programıyla adını duyuran oyunculuğun yanı sıra birçok komedi programı ve dizinin senaryosuna yazar olarak katkıda bulunan Ayça Erturan’ın ilk kitabı okuyucularla buluştu.

Dex kitaptan çıkan Yeşilçam komedisi tadındaki “O Kadar da Değil” adlı romanında İstanbul’un bir mahallesinde yaşayan ortalama bir esnaf ailenin kızı Zehra’nın ilk gençlik maceralarını komik bir dille kaleme aldı. Erturan, romanında kendi çocukluk ve gençlik hikayelerine de yer verdi.

Kitap Hakkında

Şu an elinde tuttuğun bu kitap, seni çok güldürecek…
Yer yer kızdıracak… Tatlı rüyalar gördürecek bazen de uykularını kaçıracak. Kahramanımız Zehra’yı tanıdıkça, “ben bu kızı bir yerden tanıyorum” dedirtecek. Onun gibi sen de izbandut abilerinden tırsacak, annesine inanmayacak, babasını anlamakta zorlanacaksın. Ve hikâyeye “Zorro” çıkıp gelecek. Bu adam “ne ayak” diye merak edeceksin.
Adams Family’nin Suadiye Şubesi ile tanışacak, “kaç kız kurtul” diye bağırıp kitap okuduğunu unutacaksın. Hani bir Yeşilçam filmi izlerken sürekli dersin ya, “O kadar da değil” diye, Zehra’nın hayatı işte tam da “o kadar.”

Yazar Hakkında

Birçoğunuz adımı bilmiyor olabilir ama Türkiye'de benim yazdığım cümlelerin girmediği bir ev neredeyse yok. 15 yıldır popüler televizyon programlarına içerik üretiyor ve metin yazıyorum.

Yorum Yap