Luke Evans kimdir?

Luke Evans kimdir?
0

1979 yılında doğan Galli oyuncu kariyerine Londra’da düşük bütçeli tiyatro oyunlarında başladı. Yakışıklı oyuncu keşfedilmek ve tüm dünyaya adını duyurmak için 2010 yılına kadar bekleyecekti.

Luke Evans’ın Kariyeri

Amerikan, İngiliz ortak yapımı Titanlar Savaşı filmi başarılı oyuncunun kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Bu filmde Apollo rolüyle kendisini göstermeyi başaran Luke Evans geç başlayan fakat sonrası hızlıca gerçekleşen zirve yürüyüşüne böylece başlamış oldu. Karizmatik oyuncu aynı yıl içinde Tama Drewe, Robin Hood ve “Sex,Drugs, Rock&Roll” filmlerinde de boy gösterdi. Luke Evans, 2011 yılındaysa kariyerinde bir sonraki basamak daha yükselerek Immortals filminde Zeus rolünü üstlendi.

Başarılı oyuncunun yükselen grafiği 2012 yılında da devam etti. Evans, The Raven, No One Lives ve The Hobbit: An Unexpected Journey filmlerinde boy gösterdi. Luke Evans, 2013’te ünlü oyuncu statüsünden starlığa terfi etti. Hızlı ve Öfkeli serisinin 6. Filminde Owen Shaw olarak karşımıza çıkan oyuncu, The Hobbit: The Deolation of Samug filminde de Bard rolüyle beyazperdedeydi.
Evans’ı bundan sonra büyük yapımlarda görmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir